راهنمای خرید تلفن بی سیم

پیشنهاد امتیاز+1
پیشنهاد امتیاز+1

بسیاری از تلفن های مختلف بی سیم در بازار وجود دارد، اما انتخاب یک تلفن مناسب همیشه آسان نیست. بلکه کیفیت، عملکردها و بسیاری از جنبه های دیگر در انتخاب تأثیر می گذارد. از این رو دانستن اینکه تلفن مورد نظرتان چه کاری می تواند انجام دهد و مشخصات اصلی آن چیست، در بسیاری از تصمیماتی که باید اتخاذ شود کلیدی خواهد بود. در اینجا، برخی از نکات مهمی را که باید پیش از خرید تلفن بی سیم مورد توجه قرار دهید را در این مقاله ( راهنمای خرید تلفن بی سیم ) معرفی می کنیم تا بتوانید بهترین تلفن را با توجه به شرایط خود تهیه نمائید.

تلفن بی سیم
بهترین و محبوب ترین تلفن های بی سیم موجود در بازار

تلفن بی سیم چیست؟

تلفن بی سیم مرکب از یک گوشی تلفن و یک دستگاه ثابت است. به گونه ای که ارتباط گوشی تلفن، بدون استفاده از سیم و از طریق ارسال و دریافت امواج رادیویی با دستگاه ثابت برقرار می شود. 

انواع تلفن های بی سیم

گوشی های بی سیم از دو بخش کلی تشکیل شده اند. بخش اول یک دستگاه پایه (BASE) که در برخی مدل ها یک تلفن ثابت مجز بوده، یعنی قابلیت شماره گیری، پاسخگویی و امکاناتی از این قبیل را دارد و بخش دوم شامل یک یا چند گوشی بی‌سیم می باشد. اما بایستی دانست که هر دو نوع از فناوری DECT (Digital Enhanced Cordless Telecommunications) استفاده می کنند. همچنین تلفن های بی سیم مجهز به DECT امروزه نسبت به تلفن های آنالوگ زمان مکالمه نسبتاً طولانی و دامنه بیشتری از پایه دارند.

از آنجا که گوشی های بی سیم برای کار کردن به برق نیاز دارند (چه از طریق باتری های خانگی AC و چه از طریق باتری های پشتیبان)، یک گوشی سیم دار می تواند بدون برق کار کند به شرطی که به تلفن ثابت متصل باشد یا از سرویس کابل VoIP پشتیبان باتری استفاده کند. در این صورت شما خواهید توانست تماس های تلفنی را برقرار و دریافت کنید. خرید یک مدل با پایه سیم دار اگر در منطقه مستعد قطع برق زندگی کنید هوشمندانه است.

دیجی آفر - راهنمای خرید تلفن بی سیم

نکات کلیدی برای خرید تلفن بی سیم

تلفن های بی سیم DECT امروز از امکانات بسیاری برخوردار هستند، که توجه به آنها هنگام خرید مهم است. مانند:

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید تلفن بی سیم

مسدود کردن تماس

با افزایش تماس های مزاحم، مسدود کردن این تماس ها از اهمیت بیشتری برخوردار می شود. در حال حاظر نمونه های جدید تلفن بی سیم اجازه می دهند تا پنجاه شماره مسدود شوند.

محدوده

محدوده برای هر تلفن بی سیم مسئله مهمی است. ممکن است لازم باشد بدون نیاز به نگرانی در مورد قطع اتصال، در خانه یا محل کار خود قدم بزنید.

شرکت‌های سازنده ادعا می‌کنند که تلفن های بی سیم ساخته شده دامنه وسیعی را تحت پوشش قرار می‌دهند. آنها معمولا تا ۵۰ متر در فضای بسته و تا ۳۰۰ متر در فضای آزاد است؛

تلفن گویا 

بیشتر تلفن های بی سیم اکنون دارای یک دستگاه پاسخگویی هستند. اگر وجود این قابیت برایتان مهم است، گزینه های زیادی وجود دارد. بعضی از تلفن های بی سیم کنترل کاملی در پایه دارند، در حالی که برخی دیگر اجازه دسترسی از طریق گوشی را می دهند.

ظرفیت ضبط

یکی دیگر از مواردی که هنگام خرید تلفن بی سیم با امکانات پاسخگویی مورد توجه قرار می گیرد، ظرفیت ضبط است. بعضی از مدل های سطح پایین کمتر از ۱۰ دقیقه زمان دارند، در حالی که بهترین ها یک ساعت پیام را ضبط می کنند.

یک گوشی یا چند گوشی

تلفن های بی سیم به طور معمول در بسته های تک، دوقلو، سه و چهار قرار می گیرند. اگر بیش از یک گوشی مورد نیاز باشد، در صورت خرید کل سیستم به صورت چندتایی، کمتر هزینه خواهید کرد.

شناسه تماس گیرنده

شناسه تماس گیرنده عملکرد بسیار مفیدی است. زیرا شماره یا شناسه تماس ورودی را نشان می دهد.

در ادامه بخوانید: راهنمای خرید تلفن بی سیم

انتقال تماس یا مخابره داخل ساختمان

با استفاده از بسیاری از تلفن های بی سیم DECT در چندین گوشی به صورت شبکه ای کارها راحتر انجام می شود. اغلب استفاده از تلفن ها به عنوان مخابره داخل ساختمان یا استفاده از امکانات برای انتقال تماس از یک گوشی به گوشی دیگر مفید است. این ویژگی ها در همه گوشی های مدرن DECT موجود است و بنابراین شکل اصلی آن نباید بر روند خرید تأثیر بگذارد. اما سهولت استفاده از این قابلیت ممکن است یک مسئله مهم باشد. از این رو ممکن است ارزش بررسی داشته باشد.

تنظیمات شبانه

وجود این قابلیت این امکان را برای شما ایجاد می کند تا با تنظیم نمودن زنگ تلفنتان در ساعاتی از شب آن را بی صدا کنید و بدون هیچگونه نگرانی و تشویشی خواب شبانگاهی خود را تجربه کنید.

اتصال به دیوار

اگر فضای کمی در خانه یا محل کار خود دارید، می‌توانید از تلفن‌های بی‌سیم رودیواری استفاده کنید؛ هرچند مدل‌های محدودی داری این قابلیت هستند و اکثر تلفن های بی سیم از نوع رومیزی بوده و حتما باید بر روی سطحی هموار قرار بگیرند.

ویژگی های کاربردی

حتی اگر بهترین تلفن رومیزی بی سیم را نیز خریداری کنید، اما ویژگی‌های آن برای نیازهای خاص شما طراحی نشده باشد، بدون شک از خرید خود پشیمان خواهید شد. اگر شما یا عزیزانتان مبتلا به اختلالات شنوایی یا بینایی هستید، باید در خرید تلفن بی سیم به دنبال مدل‌هایی باشید که برای این شرایط خاص ویژگی‌هایی کاربردی را ارائه می‌کنند. مانند سازگاری با سمعک، هشداردهنده دیداری تماس، دکمه های بزرگ و … .

برند

هنگام خرید تلفن بی سیم، یک ویژگی اصلی می تواند برند آن باشد. مارک های ناشناخته ممکن است کیفیت پایین تری داشته باشند و استفاده از آنها به همین راحتی قابل اعتماد نباشد. برخی از برندهای شناخته شده باید به طور مداوم محصول با کیفیت بالا ارائه دهند و بنابراین آنها علاقه به حفظ کیفیت و راضی نگه داشتن مشتری دارند، که بهتر است از این برندها خریداری نمائید. مانند اناسونیک، گیگاست، الکاتل و … .

قیمت

پیش ازینکه اقدام به خرید این محصول کنید، حتما میزان توان پرداخت هزینه را مشخص نمائید. در این صورت انتخاب برایتان آسان تر خواهد بود. یادتان باشد شما بایستی با توجه به محیط مصرفی و همچنین نوع نیازتان اقدام به خرید یکی از تلفن های بیسیم کنید.

دیجی آفر - بهترین راهنما

نتیجه گیری

با توجه به اینکه خرید تلفن بی ‌سیم از میان بیشمار تلفن‌هایی که در بازار وجود دارد، کار آسانی نیست، اما با توجه به نکات ذکر شده در این مقاله ( راهنمای خرید تلفن بی سیم ) و رعایت آنها در نهایت انتخابی رضایت بخش خواهید داشت.

تلفن بی سیم
بهترین و محبوب ترین تلفن های بی سیم موجود در بازار
دوست من این مطلب رو از دست نده:  راهنمای خرید دوربین‌های تحت شبکه

نظر دهید

      پاسخ دهید

      دیجی آفر
      Logo