راهنمای خرید کنسول بازی خانگی

کنسول بازی خانگی یکی از ابزار‌های سرگرمی در منزل است که می‌توان انواع بازی‌های کامپیوتری را به کمک مانیتور و تلویزیون انجام داد. امروزه واژه‎های ایکس باکس، پلی استیشن و مواردی در این راستا بسیار نام آشنا هستند که در دسته پرکاربردترین انواع کنسول بازی خانگی قرار می‌گیرند. برای اینکه بتوان از این سرگرمی نهایت استفاده را نمود، لازم است تا کنسول شما دارای یک سیستم عامل، اینترنت، فضای ذخیره سازی و غیره باشد. در این مقاله دیجی آفر تلاش نموده است تا نکات مهم برای خرید یک کنسول بازی خانگی خوب را تشریح نماید.

 

نکات مهم در زمان خرید کنسول بازی خانگی

امروزه انواع مختلفی از کنسول بازی خانگی در بازار وجود دارند که افراد را در زمان خرید دچار سردرگمی می‌نماید. به همین دلیل لازم است تا به موارد زیر قبل از خرید کنسول دقت نمایید.

کنسول بازی خانگی
بهترین و محبوب ترین کنسول های خانگی موجود در بازار

قیمت کنسول

اولین موردی که در زمان خرید کنسول بازی باید به آن دقت نمایید، قیمت آن است. با توجه به اینکه رنج بزرگی برای قیمت کنسول وجود دارد لذا باید به این نکته توجه نمایید که به اندازه قیمت آنها، می‌توان از کارایی این تجهیزات انتظار داشت. نسل‌های قدیمی کنسول بازی خانگی به نسبت دارای قیمت کمتری هستند، این بین پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و مواردی از قبیل در رده کم قیمت‌ها طبقه بندی می‌شوند. پس از این مدل‌ها ایکس باکس سری ایکس قرار دارد که دارای قیمت بیشتری است.

نکات مهم در زمان خرید کنسول بازی خانگی

نکات مهم در زمان خرید کنسول بازی خانگی

 

دوست من این مطلب رو از دست نده:  راهنمای خرید سرخ کن

گرافیک

نکته بعدی در خرید کنسول بازی خانگی، توجه به گرافیک آن است. این بین هر اندازه گرافیک قوی‌تر باشد، قیمت کنسول نیز بیشتر بوده و کیفیت و سرعت بازی بیشتر می‌باشد. ایکس باکس و پلی استیشن از این حیث در یک رده قرار دارند اما باید عنوان نمود که کنسول بازی سونی با ویژگی ۴K در رده بالاتری قرار دارد که از گرافیک بیشتر نیز پشتیبانی می‌نماید.

 

نوع بازی ها

امروزه کمپانی‌های بزرگی همچون اکتیویژن اقدام به ارائه بازی برای کنسول‌های قدرتمند می‌نمایند. اگر بازی با نوع کنسول شما همخوانی نداشته باشد، برای اجرا دچار مشکل خواهد شد. لذا لازم است تا بازی انحصاری همان کنسول خریداری شود. البته این مورد به سیاست شرکت‌های ارائه دهنده نیز وابسته است. به طور مثال، بازی های ایکس باکس وان برای ویندوز نیز قابل استفاده می باشند. از لحاظ کیفیت بازی‌های پلی استیشن ۴ دارای قابلیت‌های بالایی هستند و علاقه مندان بسیاری را نیز به خود جلب نموده است.

 

داشتن سرویس آنلاین

امروزه برخی از انواع کنسول بازی خانگی این امکان را برای شما فراهم می آورند تا به صورت آنلاین نیز بازی نمایید. در این شرایط نیاز است تا کنسول شما به اینترنت متصل شود. این ویژگی بر روی قیمت کنسول‌ها تاثیر مستقیم دارد. ایکس باکس لایو و پلی استیشن نتورک از این قابلیت پشتیبانی می‌نمایند.

 

ویژگی واقعیت مجازی

امروزه هدست‌های واقعیت مجازی دارای علاقه مندان بسیاری است. بازی‌های زیادی نیز برای این ویژگی وجود دارند که با کنسول‌ها سازگار هستند. لذا اگر کنسول بازی خانگی شما امکان اتصال به هدست واقعیت مجازی را داشته باشد، به راحتی می تواند شما را سرگرم نماید. البته باید این مورد را نیز در نظر داشت که ویژگی فوق بر روی قیمت تاثیر مستقیم دارد.

ویژگی های کنسول بازی خانگی

ویژگی های کنسول بازی خانگی

 

دوست من این مطلب رو از دست نده:  راهنمای خرید پاور بانک

نوع علاقه

قبل از اینکه شما اقدام به خرید کنسول بازی خانگی کنید، لازم است تا علاقه خود را بدانید. به طور مثال اگر که شما بازی‌های ماشینی را می‌پیسندید، کنسول های ایکس باکس بهترین انتخاب برای شما می‌توانند باشند. در همین زمینه بازی‌هایی چون فوتزا یا هورایزون انتخاب‌هایی خوبی خواهند بود.

به صورت کلی در زمان خرید یک کنسول بازی خانگی باید دقت نمایید که کنسول شما از لحاظ گرافیکی و پردازشی قوی باشد تا بدون وقفه اجرا شود. سوئیچ شدن سریع آن با مانیتور یا تلویزیون از دیگر موارد مهمی است که می بایست به آن در زمان خرید دقت کنید. سرعت بارگیری سریع و دارا بودن کنترلر قوی، از دیگر موارد مهم است که برای یک کنسول خوب مهم می‌باشد. البته هر کدام از این ویژگی های خاص بر روی قیمت کنسول تاثیر مستقیمی خواهند داشت.

در حال حاضر  PS 4 و PS 5 جز نمونه‌هایی هستند که کاربران زیادی را به سمت خود جلب می‌نمایند. هر کدام از این کنسول‌ها دارای بازی های خانگی می‌باشند که تنها فرصت تجربه با همان کنسول را به شما می‌دهند. با توجه به اینکه بازی‌های پشتیبان شده توسط کنسول PS 5 بیشتر بوده لذا کاربران بیشتری نیز به سمت آن جلب می‌شوند.

کنسول بازی خانگی
بهترین و محبوب ترین کنسول های خانگی موجود در بازار

نظر دهید

پاسخ دهید

دیجی آفر
Logo