راهنمای خرید کلاه‌‌کاسکت

کلاه‌‌کاسکت از جمله وسایل ایمنی است که استفاده از آن در حین موتوری سواری الزامی است. وقتی برای اولین بار قصد خرید این نمونه از کلاه‌‌ها را دارید، با نمونه‌های متفاوتی روبرو خواهید شد. لذا دیجی آفر در این مقاله تلاش نموده است تا مناسب‌ترین کلاه‌‌کاسکت را به شما معرفی نماید تا کلاه‌ی متناسب با نیاز خود خرید کنید.

کلاه کاسکت
بهترین و محبوب ترین کلاه کاسکت موجود در بازار

نکات مهم در زمان خرید کلاه‌‌کاسکت

بهترین کلاه‌ ایمنی موجود در بازار، ۵ سال عمر خواهد نمود و عموما بیش از این، بدنه آن کارایی خود را از دست می‌دهد و بسیار آسیب‌پذیر خواهد شد. اما سوال اصلی این مورد است که چگونه می‌توان یک کلاه‌ مناسب تهیه نمود. در زمان خرید کلاه‌‌کاسکت، توصیه می‌شود تا به موارد زیر دقت کنید:

 

انتخاب مدل مناسب کلاه

در دنیای کلاه‌‌کاسکت‌ها به صورت کلی ۵ نمونه کلاه‌ وجود دارد. اما آمار نشان می‌دهد که بیشترین آسیب وارد شده به سر موتورسواران زمانی است که آنها از کلاه‌ ‌ها سه چهارم پوشیده یا نمونه‌های باز استفاده می‌کنند. بهترین کلاه‌‌‌ها، نمونه هایی هستند که کل صورت را پوشش می‌دهند و از آن در مقابل ورود باد محافظت می‌نمایند. کلاه‌ ها از لحاظ مدل به موارد زیر تقسیم می‌شوند:

 

کلاه‌‌های باز

این کلاه‌‌ها دارای فک نمی باشند و جریان هوا به راحتی در آنها وارد می‌شود. از لحاظ قیمتی چون کمترین میزان محافظت از سر و صورت را دارند، در رده پایینی قرار می‌گیرند.

نکات مهم در زمان خرید کلاه‌‌کاسکت

نکات مهم در زمان خرید کلاه‌‌کاسکت

 

دوست من این مطلب رو از دست نده:  راهنمای خرید دیسک و صفحه کلاج خودرو

کلاه‌‌های نیمه

این نمونه از کلاه‌‌کاسکت ها تنها از نیمکره بالایی سر محافظت می‌کنند و به نسبت دارای قیمت کمی می‌باشند. کلاه‌ های فوق در نمونه‌های فک ثابت، فک متحرک و فک جدا شونده تقسیم‌بندی می‌شوند. در نمونه‌های فک ثابت، کلاه‌‌کاسکت تنها از سر شما محافظت کرده البته بخش فکی که در زیر آن تعبیه شده است، از فک شما نیز محافظت می‌نماید. در نمونه‌های فک متحرک، کاملا به شما وابسته است که از بخش فک آن استفاده نمایید یا این بخش را باز بگذارید تا به یک کلاه‌ کاسکت باز تبدیل شود.

 

سایز کلاه‌‌کاسکت

مورد دومی که در زمان خرید کلاه‌ ایمنی باید به آن دقت نمایید، سایز کلاه‌ شما است. اگر کلاه‌ شما از سرتان بزرگ‌تر باشد، در زمان حرکت‌های سریع می‌تواند با چرخش خود در دید شما اختلال ایجاد نماید. بهترین نمونه از کلاه‌‌ها، کلاه‌‌کاسکت‌هایی می باشند که دقیقا با اندازه سر شما مطابقت داشته و به آن فشاری وارد نکند. برای اندازه‌گیری بهتر سایز کلاه‌ ایمنی می‌توانید دور سر خود را در بالای ابرو اندازه‌گیری نموده و با محیط کلاه‌ بسنجید.

 

به شکل سر خود دقت کنید

این فاکتور شاید بی‌ارزش به نظر برسد اما در زمان خرید کلاه‌‌کاسکت بسیار مهم است. افرادی که دارای سرهای بیضی شکل متوسط هستند نسبت به افرادی که سر آنها به صورت بیضی گرد می‌باشد، می‌بایست از کلاه‌‌های مختلفی استفاده کنند.

 

وزن کلاه‌

این عامل در خرید کلاه‌ ایمنی از اهمیت بالایی برخوردار است. معمولا امروزه برای بالا بردن کیفیت کلاه‌‌کاسکت، آنها را با وزن کم تولید می‌کنند اما به صورت کلی وزن کلاه‌ نباید به حدی باشد که به گردن فشار وارد نماید. بهترین وزن برای این کلاه‌‌ها بین ۱۴۰۰ گرم تا ۱۸۰۰ گرم می‌باشد.

دوست من این مطلب رو از دست نده:  راهنمای خرید گاوصندوق

 

مواد بکار گرفته شده در تهیه کلاه‌

توجه داشته باشید که کلاه‌‌کاسکت برای محافظت از سر شما مورد استفاده قرار می‌گیرد لذا هر اندازه مقاوم‌تر باشد، می‌تواند بهتر از سر محافظت کند. از سوی دیگر مواد استفاده شده در کلاه‌ می‌بایست سبک باشند تا باعث ایجاد فشار بر گردن و سر نشوند. عموما از مواد سبک همانند فایبرگلاس، فیبر، فوم پلی استایرن و مواردی از این قبیل در تهیه کلاه‌ استفاده می‌شود که بسیار سبک هستند.

ویژگی‌های کلاه‌‌کاسکت

ویژگی‌های کلاه‌‌کاسکت

 

قابلیت‌های اضافی

طبیعتا با پیشرفت تکنولوژی به یک کلاه‌ امکانات بیشتری اضافه می‌شود تا نیاز افراد را برطرف نماید. به طور مثال امروزه کلاه‌‌هایی در بازار وجود دارند که دارای محفظه نگهدارنده گوشی بوده و یا قابلیت تنظیم صدا را دارند. برخی از کلاه‌‌ها به راحتی از طریق بلوتوث به موبایل متصل شده و تماس‌ها را برقرار می‌نمایند. تمام این موارد می‌توانند بر روی قیمت کلاه‌ تاثیر بگذارد.

 

جمع بندی

به صورت کلی در نظر داشته باشید که هر اندازه از موتور سریع‌تری استفاده می‌کنید، حتما لازم می‌باشد تا از کلاه‌‌های حرفه‌ای تری نیز استفاده نمایید. زیبایی و طراحی کلاه‌ ایمنی شاید زیاد در بحث محافظت به چشم نیاید اما می‌تواند بر روی قیمت تاثیر بگذارد.

کلاه کاسکت
بهترین و محبوب ترین کلاه کاسکت موجود در بازار

نظر دهید

      پاسخ دهید

      دیجی آفر
      Logo