راهنمای خرید پیراهن مردانه

پیراهن مردانه از جمله لباس‌های پرکاربرد در طیف لباس‌های آقایان می‌باشد. این لباس تقریبا برای هر مجلسی قابل استفاده است و دارای انواع متفاوتی نیز می‌باشد. البته با توجه به مدل‌های مختلفی از پیراهن مردانه که در بازار وجود دارد، افراد در زمان خرید دچار سردرگمی می‌شوند. در این مقاله دیجی آفر تلاش می‌نماید تا برخی از نکات مهم برای خرید این نوع لباس‌ها را شرح دهد.

پیراهن مردانه
بهترین و محبوب ترین پیراهن مردانه موجود در بازار

نکات مهم در زمان خرید پیراهن مردانه

پیراهن مردانه می‌تواند تکمیل کننده استایل یک آقا باشد. شما می‌توانید از این لباس برای یک قرار ملاقات کاری، رفتن به سفر یا انجام فعالیت‌های روزانه بهره ببرید. اما بسیاری از افراد مطلع نیستند که برای خرید این پیراهن‌ها لازم است تا به چه نکاتی توجه نمایند. در زیر برخی از موارد مهم لیست شده‌اند:

توجه به سرشانه‌ها

اولین فاکتور مهم برای خرید پیراهن مردانه، توجه به سرشانه‌های لباس می‌باشد. از همین رو باید دقت نمایید که درز متصل کننده آستین به سرشانه دقیقا در محل اتمام سرشانه قرار گرفته باشد. گاها برخی از تولیدکنندگان که از سایز های استاندارد استفاده نمی‌کنند، پارچه را کمی اضافه‌تر برش می‌دهند که همین امر باعث می‌شود تا آستین‌ها به صورت افتاده به نظر برسند.

توجه به یقه

گزینه دوم که در زمان خرید پیراهن مردانه باید به آن توجه نمود، نوع یقه می‌باشد. بهترین یقه، مدلی است که بتوانید به راحتی آن را ببندید و دو انگشت شما نیز در آن جا شود. البته در نظر داشته باشید، برای افرادی که کراوات یا پاپیون استفاده می‌کنند، می‌توان از پیراهن‌هایی استفاده کرد که یقه آنها یک سایز برزگتر یا کوچکتر است.

نکات مهم در زمان خرید پیراهن مردانه

نکات مهم در زمان خرید پیراهن مردانه

 

دوست من این مطلب رو از دست نده:  راهنمای خرید ساعت مچی

توجه به آستین

فاکتور سوم در زمان خرید پیراهن مردانه، آستین می‌باشد. آستین مهمترین عامل برای نشان دادن سایز بازو و سینه شما است. اگر آستین‌ها بیش از حد گشاد باشند، در زمان به تن نمودن، در بدن پیچ می‌خورند. آستین‌های تنگ نیز، آزادی عمل را از افراد سلب می‌کنند. برای اندازه بودن آستین، باید دقت نمایید که در بخش زیری آرنج هیچ‌گونه افتادگی وجود نداشته باشد زیرا در غیر این صورت نشان دهنده بزرگ بودن لباس است.

توجه به کمر پیراهن مردانه

معمولا پیراهن‌های استاندارد، از بخش پایینی سینه، کمی تنگ‌تر می‌شوند. از همین رو برای اینکه افراد گودی کمر خود را به خوبی نشان دهند، لازم است تا از مدل‌هایی استفاده کنند که بر روی کمر دارای پنس است.  البته این مدل بیشتر برای نمونه‌های مدرن استفاده می‌شود. در انواع معمولی، تنگ بودن بخش پایینی لباس، کفایت می‌کند. از سوی دیگر اگر بخش پایینی پیراهن مردانه کمی تنگ‌تر باشد، موجب می‌شود تا زمانی که پیراهن به درون شلوار فرستاده می‌شود، در بخش بالای کمربند، پیچ نخورد.

قد پیراهن

به صورت کلی پیراهن مردانه باید به نحوی باشد که اندازه آن در زمانی که داخل شلوار قرار می‌گیرد یا آن را بر روی شلوار می‌پوشند، مناسب باشد. در هر دو حالت می‌بایست، آزادی عمل لازم را در نظر گرفت. برای اینکه پیراهنی با قد مناسب تهیه کنید، می‌توانید از آزمایش‌های زیر بهره ببرید:

آزمایش اول: پیراهن را به تن نموده و آن را بر روی شلوار قرار دهید. در این حالت می‌بایست پیراهن به خوبی بر روی جیب‌های شلوار قرار گیرند ( در این آزمایش می‌بایست از شلوارهای پارچه‌ای استفاده کرد)

دوست من این مطلب رو از دست نده:  راهنمای خرید صندل مردانه

آزمایش دوم: اگر قصد دارید تا پیراهن را درون شلوار قرار دهید، پس از آنکه آن را به تن نمودید، لازم است تا دستان خود را بالا ببرید. در این شرایط اگر که پیراهن شما دارای قد مناسبی باشد، از شلوار بیرون زده نمی‌شود.

ویژگی‌های پیراهن مردانه

ویژگی‌های پیراهن مردانه

 

توجه به جنس

یکی دیگر از فاکتورهای مهم دیگر که می‌تواند بین پیراهن های مردانه، تمایز ایجاد نماید، جنس آنها است. در زیر برخی از جنس‌های پرکاربرد ذکر شده‌اند:

نخی: پارچه‌های نخی و پنبه‌ای برای فصل گرما بسیار مناسب هستند زیرا رطوبت را جذب نموده و گرما را به بیرون هدایت می‌کنند. میزان دوام این پیراهن‌ها خوب بوده و به راحتی شستشو می‌شوند.

الیاف مصنوعی: نسبت به پیراهن‌های دسته قبل دارای قیمت پایین‌تری هستند. تولیدکنندگان آن در تلاش بودند تا از لحاظ عملکردی بتوانند پیراهن‌هایی با کیفیت پیراهن‌های نخی ارائه دهند ولی در مقام مقایسه، این پیراهن‌ها در درجه پایین‌تری قرار دارند اما مزیت این دسته، رنگ بندی فوق العاده آن است.

ابریشمی: این نوع از پیراهن‌های مردانه دارای ظاهر براق و شفاف هستند. معمولا برای مراسم های خاص پوشیده می‌شوند و بسیار سبک هستند.

پیراهن مردانه
بهترین و محبوب ترین پیراهن مردانه موجود در بازار

نظر دهید

      پاسخ دهید

      دیجی آفر
      Logo