راهنمای خرید هدست واقعیت مجازی

هدست واقعیت مجازی از تکنولوژی و فناوری کمک گرفته است تا شما را در زمان و بعد به مسافرت طولانی ببرد که بتوانید به هر نقطه از جهان وارد شوید. در این تکنولوژی زاویه دید شما در مرکز یک محیط دیجیتالی قرار داده می شود که می توانید با حرکت چشمان، تمام المان های محیط را مشاهده نمایید. در هدست واقعیت مجازی از دید ۳۶۰ درجه استفاده شده است تا با چرخاندن سر، همچنان در محیط باقی مانده و تصاویر را مشاهده کنید. اما سوال اینجا است که برای خرید یک هدست واقعیت مجازی باید چه مواردی را در نظر گرفت؟

 

نکات مهم در زمان خرید هدست واقعیت مجازی:

نوع محتوا

در هدست واقعیت مجازی، محتوا بر اساس دو نوع فعال و غیرفعال تقسیم بندی می شود. در نوع غیر فعال اگر که به پشت سر خود نگاه کنید یک عکس یا ویدیو ثابت را مشاهده خواهید نمود اما در نوع فعال این تصویر پویا است و با توجه به محل قرار گیری شما می تواند متفاوت باشد.

 

نشسته یا ایستاده

با استفاده از واقعیت مجازی شما از طریق روش های متفاوتی می توانید با محیط ارتباط برقرار کنید. در انواع میان رده، این هدست ها به دسته های بازی متصل هستند که واکنش شما از طریق این دسته ها به نرم افزار منتقل می شود اما در انواع ایستاده، هدست واقعیت مجازی دارای سنسور های حرکتی و دوربین های پیشرفته ای است که می تواند وضعیت بدن شما را بسنجد.

 

راهنمای خرید هدست واقعیت مجازی

 

راحتی استفاده

قبل از اینکه یک هدست واقعیت مجازی را خریداری نمایید لازم است تا آن را بر روی چشمان خود زده و میزان سنگینی؛ اندازه و راحتی آن را بررسی کنید. این مورد مهمترین فاکتور در خرید هدست است زیرا می بایست چندین ساعت بر روی چشمان شما باقی بماند.

دوست من این مطلب رو از دست نده:  راهنمای خرید فکس

 

انتخاب پلتفرم متصل به هدست

در زمان خرید هدست واقعیت مجازی می بایست مشخص نمایید که مایلید چه سیستم عاملی به آن متصل شود. هدست هایی که به رایانه متصل می شوند، پردازنده و گرافیک قوی تری دارند. این هدست ها رزولوشن بهتری داشته و راحت تر می توانند حرکات شما را ردیابی کنند. بعضی از انواع هدست واقعیت مجازی به کنسول‌های بازی متصل می‌شود. طبیعتا گرافیک این دسته نسبت به موارد قبلی کمتر است. در نوع هدست های مستقل نیز، یک رایانه کوچک در داخل خود هدست در نظر گرفته شده است تا راه اندازی آن را آسان تر نماید.

 

قابلیت ردیابی

در برخی از هدست ها که به گوشی موبایل متصل می شوند، امکان ردیابی حرکت سر وجود ندارد، به همین دلیل از جذابیت آن می کاهد. لذا یکی از ویژگی های اصلی هدست، داشتن قابلیت ردیابی است. اگر این قابلیت به صورت ۳۶۰ درجه باشد، بازیکن قدرت عمل بهتری خواهد داشت.

 

همگام شدن با محیط

اگر هدست واقعیت مجازی بتواند با میزان ابعاد محیط خود را همگام سازد لذا راحت تر می تواند موانع حقیقی را شناسایی کند و لذت بازی را افزایش دهد. این مورد در هدست های جدید گنجانده شده است.

 

قیمت هدست واقعیت مجازی

 

نمایشگر

یکی دیگر از ویژگی های مهم نوع نمایشگر و وضوح تصاویر در آن است. نمایشگرهای OLED راحت تر می توانند تجربه یک بازی خوب و با کیفیت را برای کاربر ایجاد نمایند. این نمایشگر ها را می توان به کنترلر موبایل نیز متصل نمود که در این شرایط موبایل دارای صفحه نمایش AMOLED باشد.

دوست من این مطلب رو از دست نده:  راهنمای خرید گوشی موبایل

 

قابلیت استفاده از عینک طبی

در سال ها قبل افرادی که از عینک طبی بهره می بردند، نمی توانستند از این دسته سرگرمی ها استفاده نمایند اما امروزه هدست هایی در بازار وجود دارند که قادر می باشند از عینک طبی نیز پشتیبانی کنند. از دیگر امکانات ویژه هدست واقعیت مجازی می توان به امکان فوکوس، تنظیم فاصله دو چشم، هدفون داخلی و غیره اشاره نمود.

 

بررسی نوع کاربرد

یکی از گزینه های خوبی که در سایت دیجی آفر با آن روبرو می شوید، این مهم است که براساس انتظار شما از هدست، محصولات و قیمت های آنان را دسته بندی می نماید. به طور مثال هدست های VR معمولی برای افرادی که تنها قصد سرگرمی با آن را دارند، ارائه می کند که دارای قیمت کمی است اما اگر جز افرادی هستید که ترجیح می دهید، چندین ساعت با این لنز ها در دنیای مجازی سفر نمایید، لازم است تا از گزینه های پیشرفته تر استفاده کنید. HTC Vive یا Oculus Rift گزینه های کاربردی هستند که برای کامپیوتر مورد استفاده قرار می گیرند.

 

دوست عزیز شما هم اگه نظر یا تجربه ای داری که به خرید هدست واقعیت مجازی کمک می کنه، حتما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

نظر دهید

پاسخ دهید

دیجی آفر
Logo