راهنمای خرید نردبان

نردبان از جمله وسایل ضروری در تمام خانه‌ها می‌باشد. با کمک این وسیله می‌توان هر کجا که قد شما پاسخگو نبود، از آن استفاده کرده و نیاز خود را برطرف سازید. شاید از خود سوال نمایید که خرید نردبان چه نیازی به راهنمایی دارد؟ اما امروزه انواع مختلف نردبان با ویژگی‌ها، قیمت‌ها و امکانات مختلفی در بازار وجود دارند که خرید را برای افراد دشوار می‌نمایند. لذا دیجی آفر تلاش نموده است تا در این مقاله به بررسی نکات خرید نردبان بپردازد.

نردبان
بهترین و محبوب ترین نردبان های موجود در بازار

نکات مهم در خرید نردبان

اولین نکته برای خرید این وسیله، توجه به میزان قدرت آن است. هر اندازه که قدرت بیشتر باشد، توانایی تحمل وزن بیشتری را نیز دارد. این مشخصه، فاکتور اصلی برای خرید محسوب می‌شود. جالب است که بدانید برای نردبان‌ها استانداردهای جهانی وجود دارد که بیان می‌دارند یک نمونه معمولی می ‌بایست حداقل حدود ۱۷۵ کیلوگرم وزن را تحمل کند. البته این مورد برای مصارف خانگی است و در موارد حرفه‌ای و صنعتی قطعا بیشتر خواهد بود. قدرت یک نردبان تا حد زیادی به مواد مورد استفاده در تولید آن وابسته است.

فاکتور دوم برای خرید نردبان، ارتفاع آن است. معمولا این وسیله با ارتفاع ۵۰ سانتی‌متری آغاز می‌شود و تا حدود ۴ متر نیز ادامه دارد. نوع کاربرد شما با ارتفاع، رابطه مستقیم دارد. در مصارف خانگی طول ۲ متر نیز می‌تواند پاسخگو باشد اما در موارد حرفه‌ای به ارتفاع بیشتری نیاز است. توجه به این مهم نیز ضروری است که فاصله بین پله‌ها یک فاکتور مهم است. به صورت میانگین تقریبا به ازای ۲ متر نیاز به ۶ پله خواهد بود.

نکات مهم در خرید نردبان

نکات مهم در خرید نردبان

 

دوست من این مطلب رو از دست نده:  راهنمای خرید لاستیک خودرو

جنس نردبان‌ها نیز به عنوان فاکتور مهم دیگر، در نظر گرفته می‌شود. این وسیله می‌تواند در جنس‌های چوبی، استیل، آهن، فولاد و غیره باشد. اما از هر ماده‌ای که تولید شده باشد، لازم است تا مقاومت کافی برای نگهداری یک نفر به همراه تجهیزات همراه را داشته باشد.

ایمنی نردبان به عنوان فاکتور چهارم حائز اهمیت است. سطح مقطع پله‌ها، ارتفاع بین پله‌ها، محل قرارگیری پایه آن بر زمین و غیره، از جمله مواردی است که در این بخش مورد بررسی قرار می‌گیرند. پایه نردبان‌ها باید به گونه طراحی شوند که بیشترین اصطکاک را با زمین ایجاد نمایند و مانع حرکت نردبان گردند. این مورد از لغزش و حرکت وسیله جلوگیری می‌کند.

در زمان خرید نردبان لازم است تا حتما یه مساحت پله‌ها توجه داشته باشید. در استانداردترین حالت ممکن پیشنهاد می‌شود که فاصله بین پله‌ها در حدود ۳۵ سانتی‌متر و پهنای پله‌ها ۱۰ سانتی‌متر باشد که بالا رفتن و پایین آمدن از آن را تسهیل کند. هر چه این استاندارد بیشتر رعایت شود، موجب می‌گردد تا در مقابل تحرکات و جابه جایی مقاومت بیشتری نشان داده شود.

آشنایی با انواع نردبان‌ها

تا به اینجا نکات مهم در خصوص خرید بیان گردید اما مورد حائز اهمیت آن است که امروزه انواع مختلفی در بازار وجود دارند که انتخاب بین آنها مشکل است. در زیر انواع مختلف نردبا‌ ها و کاربردهای آنان ذکر شده است:

 

انواع تلسکوپی

این نمونه‌ها از پروفیل ساخته شده‌اند. وزن کم، ابعاد کوچک و کارایی بالا موجب شده است تا به یکی از نمونه‌های کارآمد در بین وسایل منزل تبدیل شود. در این مدل فاصله بین پله‌ها ۳۰ سانتی‌متر می‌باشد و می‌تواند تا ۱۵۰ کیلوگرم وزن را تحمل نماید. در پایین هر پله اهرم‌های نگهدارنده وجود دارند که می‌توانند پله‌ها را محکم نمایند تا بالا و پایین رفتن آسان شود.

دوست من این مطلب رو از دست نده:  راهنمای خرید شیرآلات

 

انواع پله‌های فاتح

این نمونه‌ها دارای بدنه فلزی محکمی می‌باشند که چون تاشو هستند، فضای کمی را اشغال می‌کنند. می‌توان نمونه‌های ۴ پله و ۵ پله آن را در بازار مشاهده نمود که قادر هستند تا وزن ۱۲۰ کیلوگرم را تحمل کنند. بر روی پله این مدل‌ها عموما از لاستیک استفاده شده است تا میزان لغزش و لیز خوردن را کاهش دهد.

آشنایی با انواع نردبان‌ها

آشنایی با انواع نردبان‌ها

 

انواع صنعتی

این نردبان‌ها همان گونه که از نامشان نیز مشخص است برای کارهای صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. دارای ارتفاع طولانی تری بوده و مقاومت بالایی نیز دارند. معمولا این موارد را از جنس آلومینیوم می‌سازند تا ضمن سبک بودن، استحکام بیشتری نیز داشته باشند. در این مدل‌ها نیز بر روی پله‌ها از روکش‌های پلاستیکی استفاده شده است تا مانع از لیز خوردن افراد شود. در انواع صنعتی، غالبا عرض پله‌ها را بیشتر در نظر می‌گیرند تا شخص بتواند آزادی عمل بیشتری داشته باشد.

نردبان
بهترین و محبوب ترین نردبان های موجود در بازار

نظر دهید

      پاسخ دهید

      دیجی آفر
      Logo