راهنمای خرید موتوربرق

موتوربرق یکی از تجهیزات فنی است که می‌تواند برق مصرفی شما را در زمان قطعی برق شهر فراهم آورد. گاها ممکن است که این موتورها را در بازار با نام ژنراتور نیز مشاهده نمایید. باید در نظر داشت که موتوربرقهای مختلفی در بازار وجود دارند که ویژگی های متفاوتی را شامل می‌شوند. اگر جز آن دسته از افرادی می‌باشید که از قطع شدن مکرر برق ناراحت بوده و قصد خرید این ژنراتورها را داشته، ولی در انتخاب نوع و مدل آن شک دارید، دیجی آفر پیشنهاد می‌کند تا مطالب زیر را با دقت مطالعه نمایید.

موتور برق
بهترین و محبوب ترین موتورهای برق موجود در بازار

نکات مهم در زمان خرید موتوربرق

اولین موردی که در زمان خرید موتوربرق باید به آن توجه نمایید، این مورد است که بررسی کنید، میزان مصرفی شما چه میزان است. ژنراتورهایی که امروزه در بازار وجود دارند با واحدی به نام وات دسته‌بندی می‌شوند. در واقع با کمک این واحد می‌توانید توان خروجی دستگاه خود را اندازه‌گیری کنید. حال تنها لازم است تا توان خروجی دستگاه مختلف را با یکدیگر جمع ببندید تا به میزان مصرفی خود دست یابید.

راهنمای خرید موتور برق

راهنمای خرید موتور برق

 

موتوربرق را متناسب با کاربرد خود تهیه کنید. موتورهای مذکور دارای انواع متفاوتی می‌باشند. در دسته اول ژنراتورها قرار دارند که می‌توانند بین ۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ وات انرژی تولید کنند. این موارد پس از قطعی برق به صورت خودکار فعال شده و نیاز به روشن نمودن دستی ندارند. ژنراتورها سایز بزرگ، صدای زیاد و قیمت بالایی دارند. دسته دوم موتوربرق‌های قابل حمل هستند. این گروه ارزان بوده و برقی در حد ۳۰۰۰ تا ۸۵۰۰ وات تولید می‌کنند. این موارد را می‌توان برای ادارات کوچک و خانه‌ها استفاده کرد. موتوربرق‌های فوق با بنزیل، گازوئیل یا دیزل فعالیت می‌نمایند. اما آخرین دسته، اینورترها هستند که بسیار کم صدا بوده و بین ۸۰۰ تا ۳۰۰۰ وات برق تولید می‌کنند. موتوربرق‌های مذکور می‌توانند موج‌های سینوسی تولید نمایند که عموما برای ماهیگیری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دوست من این مطلب رو از دست نده:  راهنمای خرید سیستم صوتی و تصویری خودرو

به نوع برند موتوربرق‌ها توجه داشته باشید. برندهای معتبر قبلا امتحان خود را پس داده و پس از آزمون و خطای بسیار به نمونه‌های قابل قبولی دست یافته‌اند. لذا با خرید از آنها می‌توان اطمینان بیشتری داشت. شرکت‌هایی چون ولوو سوئد، کاترپیلار، پرکینز، بنز و غیره جز برترین‌ها در این عرصه می‌باشند.

یک موتوربرق خوب لازم است که دارای تابلوی فرمان باشد. در تابلوی فرمان موارد زیر مشخص شده است:

نحوه خاموش و روشن نمودن دستگاه و به عبارت دیگر رله نمودن.

شارژر جهت شارژ نمودن باتری در شرایطی که باتری خالی شده و نیاز به شارژ دارد.

دارا بودن کلیدهای اتوماتیک همچون کنتاکتورها

دارا بودن بردهای الکترونیکی به جهت کنترل کردن دیزل

موتوربرق خوب باید دارای کانوپی باشد. نام دیگر کانوپی، سایلنسر است. در واقع کانوپی یک اتاقک خاص از جنس فلز است که دیزل در داخل آن قرار می‌گیرد. گاها آن را از جنس کامپوزیت نیز می‌سازند تا به عنوان یک عایق صدا مورد استفاده قرار گیرد. البته از کانوپی به عنوان محافظت‌کننده دیزل از ضربه و غیره نیز استفاده می‌نمایند.

دانستنی‌های خرید موتوربرق

دانستنی‌های خرید موتوربرق

 

دانستنی‌های خرید موتوربرق

تا به اینجا برخی از ویژگی‎های مهم موتورهای برق عنوان شد که یادگیری آنها می تواند به خرید مطمئن کمک نماید. اما در زیر می‌توانید برخی از جزئیات و فوت و فن‌هایی را مطالعه کنید که دید شما را باز تر می‌نماید:

گاها برخی از شرکت‌ها با توجه به محیط یا توان مصرفی خود اقدام به سفارش ژنراتورهای اختصاصی می‌نمایند که در این شرایط قیمت تمام شده، چندین برابر حالت عادی است.

دوست من این مطلب رو از دست نده:  راهنمای خرید دیسک و صفحه کلاج خودرو

گاها نیاز است که شما از ماژول‌های خاصی برای ژنراتور خود استفاده نمایید، به طور مثال آنها را به انواع سنسورها یا آلارم‌ها مجهز کنید. این موارد بر روی قیمت تمام شده موثر است.

حتما در خصوص خدمات‌دهی شرکت سازنده اطلاعات کافی به دست آورید. گاها نیاز است که شرکت مد نظر شما برای نصب حتما نصاب حرفه‌ای ارسال نماید یا در زمان ایجاد مشکل از تعمیرکاران حرفه‌ای بهره ببرد. در صورتی که این خدمات توسط شرکت ارائه دهنده انجام نشود، نگهداری ژنراتور بسیار دشوار خواهد بود.

موتوربرقی را انتخاب نمایید که از سوخت‌های رایج همچون بنزین و گازوئیل استفاده نماید. این موارد همیشه در دسترس خواهند بود. البته موتورهای بنزینی برای هوای خیلی سرد گزینه خوبی نیستند. در نظر داشته باشید که انواع گازوئیلی دارای صدای به نسبت بیشتری هستند لذا باید در خارج از محیط کار یا خانه نصب شوند.

موتور برق
بهترین و محبوب ترین موتورهای برق موجود در بازار

نظر دهید

      پاسخ دهید

      دیجی آفر
      Logo