راهنمای خرید شیرآلات

شیرآلات با کیفیت از جمله مواردی هستند که در تمام ساختمان‌ها به آنان توجه می شود. شیک بودن از یک سو و داشتن استاندارد و گارانتی‌های لازم از سوی دیگر، موجب می‌شود که شما در انتخاب این تجهیزات ساختمانی سختگیر عمل نمایید و گاها بین تنوع آنها سردرگم شوید. با توجه به اینکه امروزه شیرآلات متفاوت از جنس‌ها و مدل‌های متفاوت در بازار است، در این این مقاله دیجی آفر تلاش دارد تا ویژگی‌های شیرآلات خوب و استاندارد را شرح دهد.

شیرآلات
بهترین و محبوب ترین شیرآلات موجود در بازار

نکات مهم در خرید شیرآلات

جنس

اولین فاکتور در خرید شیرآلات، توجه به جنس آنها است. اگر قصد دارید تا این وسایل برای مدت طولانی فعالیت کنند و آسیب نبینند، لازم است تا انواع برنجی آنها را انتخاب کنید که در مقابل رطوبت مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهند. البته تهیه شیرآلات از برنج خالص گران خواهد بود لذا برای تولید آنها بین ۵۰ تا ۶۰ درصد، مس اضافه می‌نمایند. البته در مواد تشکیل دهنده این تجهیزات مواردی همانند سرب؛ نیکل و غیره نیز قابل رویت است.

در تهیه شیرآلات، لازم است تا به قطعات به کار رفته در آنها همچون نوع پیچ‌ها، واشرها و … توجه نمود. استفاده از قطعات با کیفیت باعث می‌شود تا آبکاری این وسایل در خانه‌ها راحت‌تر و مطمئن‌تر باشد.

نکات مهم در خرید شیرآلات

نکات مهم در خرید شیرآلات

 

طراحی

فاکتور مهم دوم، نوع طرح و زیبایی شیرآلات می‌باشد. امروزه طرح‌های مختلفی از این شیرها را می‌توان در بازار مشاهده نمود که انتخاب بین آنها تا حد زیادی سلیقه‌ای است. برخی از افراد دوست دارند که شیرها خاصیت انعکاس تصویر را داشته باشند لذا از مدل‌های آینه‌ای استفاده می‌کنند. گروهی دیگر شیرهای اهرمی را می‌پسندند که به نسبت دارای قیمت بیشتری است زیرا تراشکاری آنها وقت و هزینه بیشتری نیاز دارد.

دوست من این مطلب رو از دست نده:  راهنمای خرید مبلمان خانگی

عدم کاهش فشار

یکی از مواردی که امروزه بشر درگیر آن می‌باشد، بحران کمبود آب در جهان است. لذا شیرآلات می‌توانند نقش بسزایی بر مصرف بهینه آب داشته باشند. یکی از قطعات مهم و اساسی شیرها که بر مصرف بهینه آب کنترل دارد، پرلاتور است. این قسمت می‌تواند تا ۹۰ درصد میزان آب مصرفی را کاهش داد. از سوی دیگر یک شیر خوب باید قدرت و فشار خوبی داشته باشد و از پخش شدن آب جلوگیری نماید. برای این معضل، شیرآلات از نوع سرشیر کاهنده استفاده می‌نمایند.

یکی دیگر از قسمت‌هایی که باعث مصرف بهینه آب می‌شود، کارتریج است. کارتریج ۲۵ بهترین قطر دهانه را برای عبور آب دارد.

طول عمر

اگر شیرهای مورد استفاده شما استاندارد باشند و آب بندی‌ها به درستی صورت گیرد، می‌توانند سال‌ها بدون مشکل فعالیت کنند. در برخی از خانه‌ها مشاهده می‌شود که شیرها پس از مدتی دچار چکه می‌شوند. برای جلوگیری از این مورد پیشنهاد می‌گردد که حتما از شیرهایی استفاده شود که کارتریج آنها سرامیکی است.

قابلیت استفاده آسان

گروهی از شیرها با نوع اهرمی شناخته می‌شوند که آب سرد و گرم را در یک دسته مخلوط نموده و پس از تنظیم فشار به بیرون هدایت می‌کنند. این شیرها فضای کمتری اشغال می‌نمایند و عموما در ظرفشویی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. کاربرد اصلی شیرهای اهرمی در کاهش آب مصرفی است.

توجه به آبکاری

بسیاری از افراد تنها به ظاهر شیرها و هماهنگی آن با دکوراسیون خانه توجه می‌نمایند باید در نظر داشت که امروزه برای حل این مشکل از آبکاری‌های مختلف همچون کروم، نیکل، برنز و غیره استفاده می‌شود که رنگ‌های مختلفی را با توجه به نوع دکوراسیون شما فراهم می‌آورند. توجه به این نکته نیز الزامی است که برخی از این آبکاری‌ها دارای دوام بیشتر و برخی دیگر دارای دوام کمتری هستند.

ویژگی شیرآلات

ویژگی شیرآلات

 

دوست من این مطلب رو از دست نده:  راهنمای خرید اتو پرس

باید در نظر داشت که نوع آبکاری‌ها در دسته‌های خش‌دار، استیل و ضدزنگ در بازار وجود دارند. البته نوع صرفی نیز امروزه بین سایر انواع شیرها مشاهده می‌شود که ضمن زیبا بودن اما لکه‌های آب و جای انگشت بر روی آنها باقی می‌ماند.

ارتفاع شیر

یکی از فاکتورهای مهم دیگر در خرید شیرآلات، توجه به ارتفاع آنها است. شیرها عموما با توجه به فاصله بین قفسه‌ها و سینک انتخاب می‌شوند. اگر سینک شما کم عمق باشد، شیر بلند می‌تواند موجب پخش شدن آب و پاشیدن آن به اطراف شود. اما در مقابل برای مواردی که سینک دارای دو کاسه است، پیشنهاد می‌شود از شیرآلات بلند استفاده شود تا آب به تمام بخش‌های هر دو کاسه برسد.

شیرآلات
بهترین و محبوب ترین شیرآلات موجود در بازار

نظر دهید

پاسخ دهید

دیجی آفر
Logo