راهنمای خرید سیستم صوتی و تصویری خودرو

سیستم صوتی و تصویری خودرو برای آنان که دائما در حال رانندگی می‌باشند، از اهمیت بالایی برخوردار است. جوانانی که عموما ترجیح می‌دهند در خودروی شخصی خود، موزیک‌ها را با بهترین کیفیت گوش دهند، غالبا از سیسستم‌های قوی و با کیفیت استفاده می‌کنند. لذا در این مقاله دیجی آفر تلاش نموده است تا ویژگی‌های مناسب سیستم صوتی و تصویری خودرو را که موجب افزایش کارایی آنها می‌شود، شرح دهد.

 

نکات مهم در زمان خرید سیستم صوتی و تصویری خودرو

بسیاری از افراد در زمان خرید سیستم صوتی و تصویری خودرو دچار شک و تردید می‌شوند. با توجه به اینکه هزینه این موارد نیز زیاد می‌باشد، لذا افراد ترجیح می‌دهند تا در زمان خرید با دقت بیشتری عمل نمایند. از همین رو در زیر تلاش شده است تا برخی از نکات مهم برای خرید سیستم صوتی و تصویری خودرو شرح داده شود تا انتخاب را برای شما آسان‌تر نماید.

نکات مهم در زمان خرید سیستم صوتی و تصویری خودرو

نکات مهم در زمان خرید سیستم صوتی و تصویری خودرو

 

توجه به نوع گیرنده‌ها

ارتباط سیستم‌های صوتی با خودرو از طریق گیرنده‌ها صورت می‌گیرد. معمولا این بخش در داخل داشبورد‌های ماشین تعبیه شده است. گیرنده‌های می‌توانند اطلاعات کاملی از ماشین را به صورت طبقه‌بندی شده در اختیار راننده قرار دهند. به طور مثال شما از این سیستم می‌توانید اطلاعاتی نظیر، میزان کیلومتر راه رفته، گوگل مپ و مواردی از این قبیل را دریافت نمایید.

 

توجه به نوع بلندگو‌ها

فاکتور مهم دیگر در زمان خرید سیستم صوتی و تصویری خودرو، در نظر گرفتن بلندگوها است. عموما بلندگو بر اساس نوع فرکانس تقسیم‌بندی می شود. شاید ممکن است که شما صدایی همچون جیر جیر در زمانی که صدای آهنگ را بلند می کنید، از بلندگو خودرو خود شنیده باشید، این مورد به معنای ضعف فرکانسی سیستم پخش است. از لحاظ نوع فرکانس، سیستم‌ها به انواع فرکانس بلند، کوتاه و میان‌رده تقسیم می‌شوند. اگر نوع بلندگوها را بررسی نمایید، متوجه خواهید شد که در دو دسته گرد و بیضی تقسیم‌بندی می‌شوند.

دوست من این مطلب رو از دست نده:  راهنمای خرید قفل پدال

سیستم صوتی و تصویری خودرو اگر دارای بلندگو گرد باشد؛ دارای توان کمتری است. عموما این موارد در جلوی خودرو و بر روی در قرار می‌گیرند. بلندگوهای بیضی دارای فرکانس بلند‌تری بوده و بر روی طاقچه عقبی خودرو جای می‌گیرند. عموما از این بلندگو‌ها برای فرکانس بالا استفاده می‌شود. اگر قصد دارید که بلندگو خود را به آمپلی‌فایر متصل نمایید، حتما می‌بایست از بلندگو‌های بیضی استفاده کنید.

 

آمپلی فایر

اگر جز آن دسته از افراد هستید که مایلید، سیستم صوتی و تصویری خودرو خود را تقویت نموده و یک سیستم کامل در اختیار داشته باشید، می‌بایست از یک آمپلی فایر بهره ببرید. این مورد می‌تواند کیفیت صدای پخش شده را تا حد زیادی ارتقا دهد.

 

اکولایزر

این بخش به صورت جدا بر روی گیرندهِ سیستم صوتی و تصویری خودرو نصب می‌شود. همچنین در بعضی از مدل‌ها می‌توان آن را در داخل سیستم صوتی نیز استفاده نمود. این فیلتر به راحتی می‌تواند هر تغییر مد نظر را بر روی صدای پخش شده ایجاد نماید و به عبارت دیگر فیلتر‌گذاری کند.

 

میدرنج

گاها بعضی از افراد ترجیح می‌دهند که سیستم آنها از قدرت پرتاب صدای بالایی برخوردار باشد. برای رسیدن به این هدف لازم است تا از یک میدرنج به همراه ساب ووفر استفاده شود. اما اگر مایل هستید تا صدای شما تقویت گردد و قدرت آن چند برابر گردد، می‌توانید کل این سیستم را به یک آمپلی فایر نیز متصل نمایید.

ویژگی‌های سیستم صوتی و تصویری خودرو

ویژگی‌های سیستم صوتی و تصویری خودرو

 

خازن‌ها

گاها ممکن است که تعداد مصرف‌کننده‌ها در خودرو زیاد باشد. در این شرایط برق مصرفی باتری نیز بالا می‌رود لذا برای سیستم صوتی و تصویری خودرو حتما می‌بایست از یک خازن مازاد استفاده نمود. این خازن قادر می‌باشد تا برقی را در منبع خود ذخیره نماید و برای تامین به سیستم صوتی ارسال کند. با این کار بر روی باتری، کمترین فشار وارد خواهد شد.

دوست من این مطلب رو از دست نده:  راهنمای خرید شیرآلات

 

استفاده از تیوتر‌ها

عموما به تیوتر‌ها، اسپیکر‌های سایز کوچک نیز گفته می‌شود. این اسپیکر‌ها می‌توانند کیفیت صدای پخش شده را بهبود دهند، لذا اگر مایید که صدایی را بشنوید که از بلندگوهای عادی شنیده نمی‌شود، پیشنهاد می‌گردد که از تیوتر‌ها استفاده کنید.

 

ساب ووفر

یکی دیگر از امکانات اضافی خودرو، ساب ووفرها می‌باشند. این دستگاه‌ها که به سیستم صوتی و تصویری خودرو، اضافه می‌شوند، قادر هستند تا صداهای بم زیادی تولید نمایند. اگر این مورد را به سیستم خود اضافه نمایید، دیگر نیاز به آمپلی فایر نخواهید داشت و به راحتی از صداهای بلند لذت خواهید برد.

نظر دهید

پاسخ دهید

دیجی آفر
Logo