راهنمای خرید دیسک و صفحه کلاج خودرو

دیسک و صفحه کلاج خودرو یکی از لوازم مهم در هر خودرو می‌باشد که نیروی تولید شده توسط موتور را به چرخ‌ها منتقل می‌کند. مهمترین کاربرد این قطعات در زمان تعویض دنده می‌باشد که باعث تنظیم سرعت و شتاب خودرو خواهد شد. اگر شما نیز جز افرادی هستید که قصد تعویض این قطعات را دارید، ممکن است با نمونه‌های متفاوتی روبرو گردید. در همین راستا پیشنهاد می‌شود تا در زمان خرید دیسک و صفحه کلاج خودرو به موارد زیر توجه نمایید.

دیسک و صفحه کلاج خودرو
بهترین و محبوب ترین دیسک و صفحه کلاج خودرو موجود در بازار

نکات مهم در زمان خرید دیسک و صفحه کلاج خودرو

اگر به این نتیجه رسیدید که خودروی شما همانند قبل دارای شتاب خوبی نیست و سرعت آن پایین آمده است، لازم است تا به تعویض دیسک و صفحه کلاج خودرو فکر کنید. در این حالات ماشین شما به راحتی گاز می‌خورد و دور موتور آن بالا می‌رود اما شتاب و سرعت تغییر زیادی نمی‌کند. در زیر برخی از فاکتورهای مهم در زمان خرید دیسک و صفحه خودرو لیست شده‌اند:

 

قیمت

با توجه به اینکه امروزه برند‌های مختلفی در بازار وجود دارند لذا برای خرید دیسک و صفحه کلاج خودرو لازم است تا در گام اول بودجه خود را مشخص نمایید. با روشن شدن این موضوع، خیلی از انتخاب‌ها برای شما کنار گذاشته می‌شوند و دامنه انتخاب شما را کوچک‌تر می‌کنند.

 

نرم بودن کلاج

این فاکتور از دید همگان یک فاکتور مهم و اساسی در زمان خرید دیسک و صفحه خودرو است. برای داشتن کلاج نرم لازم است نوع دیسک شما از صفحات پری دامپر تشکیل شده باشد و به صورت کلی با کیفیت باشد.

نکات مهم در زمان خرید دیسک و صفحه کلاج خودرو

نکات مهم در زمان خرید دیسک و صفحه کلاج خودرو

 

دوست من این مطلب رو از دست نده:  راهنمای خرید لاستیک خودرو

توجه به برند

توصیه ما به شما استفاده از برندهای معروف است. امروزه کارخانه ‌های مختلفی اقدام به ارائه این قطعات می‌نمایند اما در سرعت‌های بالا به دلیل عدم کیفیت و کارایی خوب، مشکل‌ساز می‌شوند.

 

توجه به فنر مارپیچ

بهترین نمونه‌های دیسک و صفحه کلاج خودرو، نمونه‌هایی می‌باشند که دارای انواع فنر با‌کیفیت هستند. اگر فنر شما کیفیت خوبی نداشته باشد، در سرعت‌های بالا به سرعت بریده می شود و موجب انحراف ماشین می‌گردد. بهترین نمونه‌های فنر موجود در بازار از نوع فنر مارپیچ پری دامپر  هستند.

 

توجه به بلبرینگ

فاکتور مهم دیگر، نوع بلبرینگ است. این قطعه قلب تپنده در دیسک و صفحه خودرو می‌باشد. لذا اگر از کیفیت خوبی برخوردار نباشد، می‌تواند در کوتاه مدت هزینه بسیاری برای شما به وجود آورد که مجبور به تعویض کل دیسک و کلاج خودرو شوید. البته شما می‌توانید این مورد را به صورت جداگانه نیز خرید نموده و تعویض نمایید.

 

توجه به بسته‌بندی

همیشه نمونه‌های اصلی دارای بسته‌بندی شرکتی بوده و هولوگرام تایید شده ‌ی باشند. لذا با توجه به اهمیت این موضوع لازم است تا از نمونه‌هایی بهره ببرید که دارای ظاهر و بسته بندی معتبر هستند.

 

چگونه می‌توان از سلامت دیسک و صفحه کلاج خودرو، اطمینان حاصل کرد؟

اگر قصد تعویض دیسک و صفحه کلاج خودرو را دارید اما هنوز نسبت به این موضوع اطمینان ندارید، می‌توانید با یک آزمایش ساده به مقصود خود دست بیابید. برای این منظور لازم است تا ماشین را روشن نموده و دنده و کلاج را در وضعیت دنده ۴ قرار دهید. سپس پای خود را به آرامی از روی کلاج بردارید. در این وضعیت اگر که خودرو خاموش شد، به معنای سلامت دیسک و صفحه خودرو است اما اگر ماشین به جلو حرکت نمود، زمان تعویض این قطعات رسیده است.

دوست من این مطلب رو از دست نده:  راهنمای خرید کلاه‌‌کاسکت

 

معرفی برخی از برند های معتبر دیسک و صفحه کلاج خودرو

امروزه برند‌های متفاوتی اقدام به ارائه دیسک و صفحه خودرو به بازار نموده‌اند اما شرکت‌های زیر امتحان خود را پس داده و نمونه‌های باکیفیت ارائه می‌دهند:

دیسک و صفحه valeo : این شرکت فرانسوی نمونه‌های قدرتمند دیسک و صفحه کلاج را ارائه می‌دهد.

دیسک و صفحه exedy : شرکت فوق یک شرکت ژاپنی است که قطعات تولید شده آن، در بازار از کیفیت لازم برخوردار است.

دیسک و صفحه seco : شرکت سیکو یک شرکت کره‌ای است که توانسته است جایگاه خوبی بین تولیدکنندگان قطعات خودرو به دست آورد.

دیسک و صفحه luk : لوک نیز یک شرکت آلمانی است که قطعات تولید شده این کارخانه را در اکثر خودروهای آلمانی می‌توان مشاهده کرد.

 

جمع بندی:

برای اینکه بتوانید عمر دیسک و صفحه خودرو خود را افزایش دهید، توجه داشته باشید که در زمان تغییر دنده که پا بر روی کلاج است، گاز ندهید. از سوی دیگر بسیار اهمیت دارد که کلاج را در زمان مناسب رها کنید و پای خود را دیر یا بسیار زود از روی آن بر ندارید.

دیسک و صفحه کلاج خودرو
بهترین و محبوب ترین دیسک و صفحه کلاج خودرو موجود در بازار

نظر دهید

      پاسخ دهید

      دیجی آفر
      Logo