راهنمای خرید دریل

پیشنهاد امتیاز+1

دریل از جمله ابزار فنی محسوب می‌شود که برای کارهای جدی فنی و به صورت کلی سوراخ نمودن هر سطحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. شاید بتوان پیچ‌گوشتی، انبردست و سایر وسایل را در تمام خانه‌ها مشاهده نمود اما کار با دریل فنی‌تر بوده و نیاز به تجربه و مهارت دارد. در این مقاله دیجی آفر تلاش نموده است تا برخی از نکات مهم در زمان خرید دریل‌ها را بیان دارد که در زمان تهیه این وسایل، آگاهانه‌تر تصمیم‌گیری نمایید.

دریل
بهترین و محبوب ترین دریل های موجود در بازار

نکات مهم در زمان خرید دریل

برای تهیه این نمونه از تجهیزات فنی لازم است که در نظر داشته باشید سه فاکتور قدرت، جابه‌جایی آسان و وزن مناسب، برای دریل‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. از این حیث، دریل‌ها به انواع متفاوتی تقسیم‌بندی می‌شوند.

 

دریل شارژی

این نمونه از تجهیزات به آسانی جابه‌جا می‌شوند و با ولتاژی بین ۱۲ تا ۱۸ ولت کار می‌کنند. از این موارد برای مصارف خانگی می‌توان استفاده نمود. البته این تجهیزات خود به دو دسته پیچ‌گوشتی و پیچ‌گوشتی-دریل تقسیم می‌شوند که نوع اول با ولتاژ بین ۴ تا ۸ ولت نیز فعالیت می‌کنند. هر اندازه ولتاژ این دستگاه‌ها بیشتر باشد، برای کارهای قوی‌تر گزینه بهتری می‌باشند. هر اندازه که آمپر ساعت یک باتری بیشتر باشد، به مدت بیشتری می‌تواند شارژ را در خود نگه دارد. با این توضیح می‌توان متوجه شد که در انواع شارژی میزان آمپر ساعت بیشتر یک فاکتور تاثیرگذار در قیمت و کارایی محسوب می‌گردد.

ویژگی‌های دریل خوب

ویژگی‌های دریل خوب

 

دوست من این مطلب رو از دست نده:  راهنمای خرید دیسک و صفحه کلاج خودرو

برقی

طبیعتا انواع برقی به نسبت شارژی دارای توان بیشتری بوده و برای کارهای قوی‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این نوع از دریل‌ها نیز آمپر نشان‌دهنده قدرت دریل است. نکته‌ای که در این نمونه‌ها حائز اهمیت است، طول سیم می‌باشد که می تواند فعالیت شما را محدود کند.

 

انتخاب نوع دریل

انواع شارژی برای مصارف خانگی گزینه خوبی محسوب می‌شوند. این موارد می‌توانند سرعت دستگاه را تغییر دهند و به راحتی پیچ‌ها را باز یا ببندند. البته در این نمونه‌ها، انواع چکشی نیز وجود دارد که برای سنگ‌ها یا سیمان‌ها استفاده می‌شود. نوع دیگری از دریل‌ها در بازار وجود دارند که به انواع ۹۰ درجه معروف هستند. این موارد مشابه با حالت‌های معمولی هستند  اما باید دقت نمود که سر آنها با زاویه کاملا ۹۰ درجه بر روی سطح قرار گیرد. بیشترین کاربرد این موارد برای برق کارها یا لوله کش‌ها است.

 

توجه به اندازه و وزن دریل

برای خرید این تجهیزات لازم است تا به ابعاد و اندازه آنها توجه نمود. گاها برای سوراخ نمودن محلی یا باز و بسته کردن پیچی نیاز است تا مدت زمان زیادی، آنها را در دست خود بگیرید. در این شرایط هر اندازه وزن آنها کمتر باشد، تعادل دست بهتر حفظ شده و خستگی آن دیرتر است.

توجه به این مهم در زمان خرید الزامی است که دستگاه بزرگ‌تر با قدرت بیشتر الزاما وزن بیشتری نیز دارند زیرا باتری موجود در آنها نیز به همان نسبت قوی‌تر است.

نکات مهم در خرید دریل

نکات مهم در خرید دریل

 

توجه به نوع سه نظام

سه نظام بخشی در این تجهیزات فنی محسوب می‌شود که مته را محکم نگه می‌دارد. اندازه این بخش نشان دهنده اندازه مته است. اگر برای مصارف خانی به این تجهیزات نیاز دارید، اندازه سه نظام در حد ½ اینچ کفایت می‌کند. با این اندازه می‌توانید انواع فعالیت‌ها اعم از سوراخ نمودن یک دیوار کوچک تا سوراخ نمودن دیوارهای بتنی را به راحتی انجام دهید.

دوست من این مطلب رو از دست نده:  راهنمای خرید موتورسیکلت

 

به کلاچ ها دقت نمایید

در دریل ها بخشی به نام کلاچ وجود دارد که به کمک آن می‌توان نیروی وارد شده بر روی سطح را کنترل نمود. شما با کمک این بخش قادر خواهید بود که هر زمان نیرو به حد مورد نظر رسید، آن را آزاد نمایید تا فشار اضافی بر روی پیچ وارد نشود و موموجب شکستن پیچ نگردد. با این توضیح اگر نمونه‌هایی را خریداری نمایید که در آنها امکان کنترل سرعت و کلاچ وجود داشته باشد لذا می‌توانید به راحتی بر روی کار مسلط شوید.

از سوی  دیگر موارد دیگری در خرید دریل مهم تلقی می‌شوند که در زیر درج شده است:

داشتن چراغ: می‌توانید محل مورد فعالیت را راحت‌تر مشاهده نمایید.

تراز توکار: میتوانید به کمک این بخش، دریل را به صورت ۹۰ درجه تنظیم کنید.

توان خروجی: که نشان دهنده ترکیبی از سرعت و گشتاور است. هر اندازه این عدد بیشتر باشد، به معنای قدرت بیشتر خواهد بود.

داشتن جاروبک: موجب می‌شود که زمان اجرایی کمتر شده و صدای کمتری نیز تولید گردد.

دریل
بهترین و محبوب ترین دریل های موجود در بازار

نظر دهید

پاسخ دهید

دیجی آفر
Logo